Azərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən Türkiyə Respublikasında baş vermiş güclü zəlzələnin fəsadlarının aradan qaldırılmasına dəstək məqsədilə qardaş ölkəyə göndərilmiş Fövqəladə Hallar Nazirliyinin mobil səhra hospitalları zəlzələnin ciddi zərər vurduğu Kahramanmaraş rayonunda fəaliyyətini davam etdirir.
FHN-dən Trend-ə verilən məlumata görə, hospitallarda ötən günlər ərzində ümumilikdə 319-u uşaq olmaqla 1623 nəfərə yüksək səviyyəli tibbi xidmət göstərilib.
Hər cür müayinə və müalicə imkanlarına malik mobil səhra hospitalları fasiləsiz fəaliyyətini davam etdirir.

The mobile field hospital of Azerbaijan’s Ministry of Emergency Situations, which was dispatched to Türkiye under the instructions of President of Azerbaijan Ilham Aliyev to mitigate the impact of the strong earthquake that struck the country on February 6, has so far served to 1,623 quake victims, including 319 children.
The mobile field hospital, equipped with all the necessary medicines, drugs and reagents, continue to provide examination, surgery, and treatment of the seriously injured patients.